Wanna Czy Prysznic?
Pierwszy post

 

Wybór pomiędzy Wanną, a Prysznicem – na co postawić?

 

Wybierając asortyment do swojej nowej łazienki często stajemy przed wyborem pomiędzy prysznicem, a wanną. Z pozoru prosty dylemat, wcale nie jest tak oczywisty i na to zagadnienie warto spojrzeć biorąc pod uwagę wiele aspektów. Od czego uzależnić swój wybór? Dziś spróbujemy odpowiedzieć na to pytanie.

 

W tym artykule znajdziesz:

 

  • Przestrzeń i jej wpływ na nasze łazienkowe decyzje
  • Dlaczego i kiedy warto wybrać prysznic do swojej łazienki?
  • Komfort i relaks podczas kąpieli, czyli kiedy warto w naszej łazience postawić wannę?
  • Zużycie wody, czyli co się bardziej opłaca?
  • Czy musimy wybierać?

 

Przestrzeń i jej wpływ na nasze łazienkowe decyzje.

 

Idealnym rozwiązaniem jest posiadanie na tyle dużej łazienki, że możemy zmieścić zarówno odpowiednią wannę, jak i odpowiednią kabinę prysznicową. Co jeżeli jednak nasza łazienka nie jest na tyle przestrzenna i musimy dokonać wyboru? Najlepiej dobrze przemyśleć swoją decyzję i przeanalizować wszystkie za i przeciw poszczególnych rozwiązań, a także wziąć pod uwagę ogólny projekt łazienki aby wybrać rozwiązania najbardziej wpasowujące się w nasze potrzeby i możliwości.

 

Dlaczego i kiedy warto wybrać prysznic do swojej łazienki?

 

Podstawową zaletą prysznica jest jego stosunkowo niewielki rozmiar i gabaryty. Dzięki temu można go zastosować właściwie w każdej, nawet najmniejszej łazience. Kabinę prysznicową postawimy już na powierzchni nieprzekraczającej 0,8m2. Szybki prysznic to podstawowa zaleta dla osób wciąż zaganianych i wymagających szybkiego orzeźwienia po skończonej pracy, w czasie nieznośnych upałów czy po ukończonej sesji treningowej. Kąpiel pod prysznicem zapewnia szybki zastrzyk energii, a także zapewnia najwyższy poziom higieny.

 

Prysznic to doskonałe rozwiązanie dla osób starszych i niepełnosprawnych, głównie z uwagi na fakt, że pozostawia swobody i pełną kontrolę nad poruszaniem się.

 

Aby zapewnić sobie maksymalny komfort podczas kąpieli, możemy zastosować szereg innowacyjnych rozwiązań łazienkowych. Do rozwiązań najbardziej cenionych przez naszych klientów należą panele z hydromasażem, deszczownice, a także łaźnie parowe zapewniające unikalne doznania podczas kąpieli.

 

Podczas wyboru rozwiązań dla prysznica możemy wybierać w wielu wariantach, wzorach oraz kolorystyce, a także dostosować poszczególne rozwiązania do naszych możliwości przestrzennych.

 

Komfort i relaks podczas kąpieli, czyli kiedy warto w naszej łazience postawić wannę?

 

Kąpiel w wannie dostarcza wielu przyjemnych doznań oraz zapewnia najwyższy poziom relaksu po ciężkim i dłużącym się dniu. Zastosowanie odpowiednich soli morskich i olejków daje nam maksymalny komfort oraz pobudza zmysły, zapewniające maksymalny pozom odprężenia. Wartość rozgrzewających i relaksujących kąpieli doceniali już starożytni, dlatego o ile posiadamy taką możliwość warto przemyśleć instalację wanny w swojej łazience.

 

Wanna to doskonałe rozwiązanie dla wielu osób, ale jej zalety szczególnie przydają do gustu młodym rodzicom, dla których jest ona sporym ułatwieniem podczas codziennych czynności pielęgnacyjnych ich pociech.

 

W naszym sklepie znajdziesz wiele wanien emaliowanych, akrylowych, a nawet drewnianych, z których możemy wyróżnić dwa podstawowe typy:

 

  • wanny wolnostojące
  • wanny pod zabudowę

 

Szereg kształtów oraz rozmiarów sprawia, że każdy znajdzie rozwiązanie skrojone na miarę jego potrzeb.

 

Zużycie wody, czyli co się bardziej opłaca?

 

W powszechnej opinii zużycie wody pod prysznicem jest dużo mniejsze niż, zażycie ożywczej kąpieli w wannie. Jednak co mówią o tym liczby?

 

Wypełnienie wodą wanny średniej wielkości do 140-160 litrów wody, minuta prysznica to zaś około 15 litrów wody. Wszystko zależy od intensywności naszej kąpieli. O ile 5 minutowy prysznic może spowodować duże oszczędności w naszych rachunkach, o tyle 10 minutowy prysznic lub używanie paneli z hydromasażem mogą spowodować podobne zużycie i pobór wody, jak kojąca kąpiel w wannie. Wybór oczywiście należy do nas i warto wziąć te czynniki pod uwagę.

 

Czy musimy wybierać?

 

Oczywiście idealnym rozwiązanie jest sytuacja w której możemy pozwolić sobie na instalację zarówno wanny jak i prysznica w naszej łazience. Jednak czy jest rozwiązanie uniwersalne, które pozwoli nam szybko wziąć prysznic, a od czasu do czasu cieszyć się dobrodziejstwem relaksującej kąpieli? Oczywiście. Wystarczy zainstalować w łazience wannę z parawanem. Ich wybór oraz dostępność w naszym sklepie pozwoli cieszyć się z obu rozwiązań jednocześnie. Oczywiście w naszej ofercie znajdą Państwo ogromny wybór parawanów oraz wanien.

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl